Udskriv

Bestyrelsen 2020

Skrevet af Jacob Køcher Skov.

Bestyrelsen og andre nøglepersoner i klubben:

Formand
(Bestyrelsesmedlem)
Merete Søndergaard
Mobil: 30 11 32 63
E-mail: formand@frv-roklub.dk
Ansvarsområder

Kluboverblik, Børneattester,
Kontakt til kommunen, havnen, pressen, DFfR, Idrætsrådet og banken.
Rospinning


Portrt%20af%20Merete%202013


Næstformand
(Bestyrelsesmedlem)

Kinna Olsen
naestformand@frv-roklub.dk 

 
Ansvarsområder

 heine  

Kasserer 
(Bestyrelsesmedlem)
Lars Hyllested
Mobil: 52 50 28 33
E-mail: kasserer@frv-roklub.dk

Ansvarsområder

Daglig økonomi/Regnskab
Medlemsindberetning DIF
Kontakt til banken

 lars_hyllested  

Kajakchef 
(Bestyrelsesmedlem)
Dorthe Kristensen

Ansvarsområder
Kajakafdelingen
Instruktører
Uddannelse
Kontakt til pressen og DKF

fotografenerpaavej  

Rochef (Bestyrelsesmedlem)

Lis Hoffensetz
rochef@frv-roklub.dk

Ansvarsområder

Inrigger, Langtur, Ungdom

Instruktører

Uddannelse

fotografenerpaavej  
Husforvalter 
Lars Christensen
husforvalter@frv-roklub.dk

Ansvarsområder

Vedligeholdelse af huset
Nøglekort
Udvendig /tang
El/vand
Stormflodsudvalg

fotografenerpaavej  
Aktivitetsleder
(Bestyrelsesmedlem)

Janne Louring Larsen
Mobil: 28 56 35 88
Frederikssundsvej 6D st.
3300 Frederiksværk
E-mail: aktivitetsleder@frv-roklub.dk 
Ansvarsområder

Overblik over aktiviter
Opslag i klub og hj. Siden
Finde ansvarlige for aktiv.
Aktiviteter/ture
Tovholder nye tiltag/ture

fotografenerpaavej  

Sekretær
(Bestyrelsesmedlem)

Birte Warming
Tlf.: 25 37 36 60
sekretaer@frv-roklub.dk

Ansvarsområder

Protokollen/Sekretariat
Udlån af klubhus
Udlån af robåde
Medlemsregistrering
Memberlink ekspert

birte warming2  
Lotte Toftdahl
(Suppleant)

suppleant1@frv-roklub.dk
Ansvarsområder

Referat bestyrelsesmøder    
Festudvalg

fotografenerpaavej  
Kontaktperson vedr. ungdomsroning (kajak)
Lars Lauridsen

E-mail: ungdomskontakt@frv-roklub.dk
Ansvarsområder

Bindeled til ungdom
Arrangementer ungdom
Uddannnelse af.ungdom

 fotografenerpaavej  
 
 
   
Yderligere ansvarlige personer/ansvarsområder i klubben (Ikke i bestyrelsen):  
     

Auderød Havn lån af både: Hans Garde (auderod-havn@frv-roklub.dk

Turkajak: Kim Meldgaard
Kajakreperationer: Lars Andersson, Peter C. og Leif J.

Andre arbejdsgrupper: ”De Grå Pantere"

Inrigger reparation: ”De Gamle" (referer til dem de ”arbejder for”).

Kajakudstyrsansvarlig: Lars Andersson

Glasfiberarbejde: Lars Andersson

Havnen: Ulrik Vivanni Larsen

Kajakudvalg: Lars Lyng, Søren Toftdahl, Gitte Siglev, Søren Jensen, Henrik Lakner, Kim Meldgaard, Michael Støvring og Dorthe Kristensen

Juniorvagter i svømmehallen: Jesper Søe

Kørselsturnus: Kinna Olsen

Bassinvagter og førstehjælp: Kinna Olsen

Bookning af kajak- og robådstrailer: Henrik Lakner

Blomster, vasketøj: Jacobe H. Wentzel og Christina Ax

Rengøringsorganisering: Anita Pedersen

Ro– og brovagtoverblik: Anita Pedersen

Turgrej: Lars Lyng

1. sals ansvarlige: Heine Høst, Per Garbos

Indkøb af daglig husholdning: Ole Karlsbak. 

Bådhal: Peter Simonsen

Værkstedansvarlig: Lars Andersson

   

Nyhedsbrev

Meld dig på nyhedsbrevet og modtag informationer direkte via mail.
.